FIFA-FOREVER
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Fotbalul mare se joaca online! Let`s play FIFA 11
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 CS Otopeni v Dinamo

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 450
Data de inscriere : 21/06/2008

CS Otopeni v Dinamo Empty
MesajSubiect: CS Otopeni v Dinamo   CS Otopeni v Dinamo EmptyDum Aug 10, 2008 1:01 am

Antrenorul lui CS Otopeni, Miodrag Jesic, a declarat, joi, in cadrul unei conferinte de presa, ca echipa sa va incerca sa o invinga pe Dinamo in etapa a 3-a a Ligii I, insa a precizat ca ros-albii sunt favoriti in partida de duminica. "Dinamo este un club mare. I-am vazut jucand pe niste CD-uri, dar si pe viu, in meciul cu Mediasul. Au o echipa buna si nu cred ca se tem de noi. O sa facem totul pentru a realiza un rezultat cat mai bun. Victoria e victorie, egalul e egal. Nu putem spune ca un egal ar echivala cu o victorie pentru noi. Nu suntem favoriti, dar vom incerca sa-i surprindem", a spus Jesic.

Intrebat daca este convins ca jucatorii imprumutati de la Dinamo vor evolua corect in meciul cu echipa de care apartin, tehnicianul sarb a raspuns: "Nu ne gandim cum vor evolua fotbalistii care au venit de la Dinamo. In acest meci vor juca fotbalisti care sunt in forma si care merita sa evolueze. Cred ca jucatorii veniti de la Dinamo sunt profesionisti si isi doresc sa dovedeasca faptul ca au valoare. In meciul asta ei vor juca pentru Otopeni. Nu le interzic sa fie suporterii clubului de unde au venit aici, insa vreau ca in acest meci sa fie cu noi. Pot conta pe fotbalistii veniti de la Dinamo".

Mircea Rednic, antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucuresti, a precizat vineri ca pentru formatia sa exista doar varianta victoriei, in partida de la Ploiesti, cu CS Otopeni: "Va fi un meci greu, ca toate meciurile. Unde joaca Dinamo, toata lumea se mobilizeaza. Este un meci pe care trebuie sa-l castigam, n-avem alta varianta. Am incredere in baietii mei. Nu o sa fie un meci usor. Acolo sunt 5-6 jucatori de la Dinamo sub forma de imprumut, este normal sa joace cu ambitie. Pe mine ma intereseaza cele trei puncte si, apoi, sa atingem forma maxima la meciul cu Rapid".

Dinamovistii au si probleme medicale: George Blay - pubalgie, Silviu Izvoranu - intindere musculara si Andrei Cristea - contractura musculara.

Da si tu un pronostic pentru acest meci!
_________________________________
CS Otopeni v Dinamo 2-3(Chiacu 3',69'/Nianma(OG) 8',Bratu 44', M.Niculae 88')


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Aug 11, 2008 2:47 am, editata de 3 ori
Sus In jos
https://fifa-forever.canadaboard.net
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 450
Data de inscriere : 21/06/2008

CS Otopeni v Dinamo Empty
MesajSubiect: Re: CS Otopeni v Dinamo   CS Otopeni v Dinamo EmptyDum Aug 10, 2008 1:02 am

CS Otopeni v Dinamo 0-3 (Danciulescu, Cristea, Bratu)
GRESIT!
Sus In jos
https://fifa-forever.canadaboard.net
 
CS Otopeni v Dinamo
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Transferuri CS Otopeni
» CRF v Dinamo
» Rapid v Dinamo
» Transferuri DINAMO
» Dinamo a mai dat o lovitura!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FIFA-FOREVER :: Aici aflii ce se intampla in fotbal! :: Pronosticuri-
Mergi direct la: