FIFA-FOREVER
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Fotbalul mare se joaca online! Let`s play FIFA 11
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Amauri: Juve e echipa mea nationala

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 450
Data de inscriere : 21/06/2008

Amauri: Juve e echipa mea nationala Empty
MesajSubiect: Amauri: Juve e echipa mea nationala   Amauri: Juve e echipa mea nationala EmptyMier Dec 17, 2008 7:23 am

Marcatorul unui gol fabulos in derby-ul cu Torino de sambata trecuta, brazilianul Amauri sustine ca nu este preocupat de zvonurile privind viitorul sau pe plan international, deoarece Juventus este pentru el ca si o echipa nationala.
In timp ce procesul pentru obtinerea cetateniei italiene nu s-a incheiat, astfel Amauri neputand fi eligibil pentru Squadra Azzurra, el ar putea fi luat in calcul de selectionerul Braziliei Carlos Dunga, pentru ca si jucatorul a declarat in nenumarate randuri ca Brazilia este prima sa optiune.

Dar ieri Dunga a declarat ca Amauri nu face parte din planurile sale in prezent, de vreme ce Adriano si Luis Fabiano sunt mult peste el, insa cu toate astea il urmareste pe Amauri indeaproape.

Jucatorul lui Juventus nu pare sa fi pus la suflet declaratiile selectionerului. „Simt ca Juve este singura mea echipa nationala in prezent”, a spus Amauri, citat de Datasport.it.

Brazilianul de 28 de ani a inscris 3 goluri in ultimele 3 meciuri ale lui Juventus. „A fost minunat sa inscriu cu Torino, deoarece este un derby special. Mare parte din credit ii revine lui Pavel Nedved, deoarece mi-a dat pasa perfecta, dar si eu am avut partea mea de noroc. Oricum, important este ca golul meu ne-a ajutat sa castigam meciul. Traversez momente foarte bune si trebuie sa continuam tot asa”, a spus Amauri. „Dupa ce am invins Real Madrid si Torino, pot spune ca lui Juve nu ii este frica de nimeni”, a incheiat el.
Sus In jos
https://fifa-forever.canadaboard.net
 
Amauri: Juve e echipa mea nationala
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Chievo v Juve 0-2
» Juve v Real Madrid
» Van Persie lasa Arsenal pentru Juve?
» Ranieri pe faras? "Trebuie sa redevenim marele Juve"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FIFA-FOREVER :: Aici aflii ce se intampla in fotbal! :: Serie A :: Juventus-
Mergi direct la: