Admin

Numarul mesajelor : 450
Data de inscriere : 21/06/2008

Chievo v Juve 0-2 Empty
MesajSubiect: Chievo v Juve 0-2   Chievo v Juve 0-2 EmptyLun Noi 10, 2008 2:43 am

Alessandro Del Piero si-a facut un cadou frumos de ziua sa de nastere. Capitanul lui Juve a deschis scorul in deplasarea de la Chievo cu un gol senzational. Alex a executat in minutul 40 o lovitura libera ca la carte, trimitand mingea in vinclu.
Iaquinta a stabilit scorul final in minutul 53. Del Piero a reusit o deviere de efect, mingea a atins mana unui fundas al lui Chievo iar "Batrana Doamna" a beneficiat de un penalty. Del Piero l-a lasat pe Iaquinta sa execute, Sorrentino a aparat, insa mingea a ajuns tot la Iaquinta care a marcat pentru 2-0.