FIFA-FOREVER
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Fotbalul mare se joaca online! Let`s play FIFA 11
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Lui Diakite nu i-a sosit "cartea verde"

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 450
Data de inscriere : 21/06/2008

Lui Diakite nu i-a sosit "cartea verde" Empty
MesajSubiect: Lui Diakite nu i-a sosit "cartea verde"   Lui Diakite nu i-a sosit "cartea verde" EmptyMar Aug 19, 2008 4:55 pm

[Africanul Mourtala Diakite așteaptă cartea verde pentru a putea evolua în Giulești, în caz contrar urmînd ca debutul său la Dinamo să se amîne cu o etapă

Portughezii de la Boavista nu au trimis încă certificatul internațional de transfer al mijlocașului defensiv de 27 de ani, astfel că există posibilitatea ca acesta să nu se afle pe lista de 18 convocați pentru partida de dumincă împotriva Rapidului. Rednic ar putea miza tot pe Ropotan ca unic închizător la meciul cu alb-vișiniii, iar Diakite să debuteze abia la partida cu U Craiova din etapa a VI-a.

Julio Cesar: "Inima o să mă țină încă 50 de ani de-acum încolo!"

Brazilianul lui Dinamo spune că a făcut cîteva controale medicale pe care nu a apucat să le facă în prima zi, iar acum este în formă pentru a evolua la derbyul cu Rapid: "Mă simt bine acum. A trebuit să mai fac niște teste de care nu am avut timp la prima vizită. Sînt într-o formă bună și o să mă țină inima încă 50 de ani de acum încolo ca să joc fotbal, stați liniștiți!", a zis Cesar.

Julio Cesar și Diakite au intrat în program normal

Cei doi fotbaliști au intrat în programul normal de ieri după-amiază. Cei doi jucători au efectuat un antrenament ușor alături de restul echipei, iar stafful tehnic face tot posibilul ca aceștia să fie aproape de capacitatea maximă la partida cu Rapid din Giulești. În caz contrar, tehnicianul Mircea Rednic va miza tot pe cuplul Moți-Goian, care a dat randament la ultimele trei partide, și pe Ropotan singur închizător.

Pârcălab: "Julio Cesar este super jucător"

Ion Pârcălab lauda noua achizitie a formației din Ștefan cel Mare. Fostul fotbalist a mai spus că Mircea Rednic ar trebui să-l folosească pe Julio Cesar titular, în meciul cu Rapid. "Dinamo a adus un fotbalist cu nume, are o carte de vizită impresionantă. Rednic ar trebui să-l folosească titular în meciul cu Rapid. Aveam nevoie de un fundaș așa valoros. Nu poate să nu știe cu mingea că doar e brazilian", a spus Pârcălab.

Vlădoiu: "Mă așteptam ca Dinamo să fie pe primul loc"

Antrenorul secund al roș-albilor este încîntat de faptul că formația din Ștefan cel Mare ocupă primul loc în clasamentul Ligii I. "Mă așteptam ca Dinamo să fie pe primul loc, avem un lot destul de valoros. Trebuie să cîștigăm fiecare meci, doar așa ne putem menține acolo sus. Important este ca și la finalul campionatului să fim pe primul loc", a spus Vlădoiu.

Vlădoiu: "Trebuie să învingem în Giulești"

Jean Vlădoiu crede că roș-albii au forța să învingă Rapidul în Giulești. Antrenorul secund al "cîinilor" crede că diferența în partida cu giuleștenii o va face cei trei atacanți roș-albi. "Trebuie să cîștigăm în Giulești. Campionatul îl cîștigi dacă bați tot, noi trebuie să învingem tot. Avem cel mai bun atac din țară, băieții sînt motivați. La un asemenea meci jucătorilor nici nu le mai trebuie antrenor, ei trebuie să cîștige jocul. Rapidiștilor ar trebui să le fie frică de noi", a spus Vlădoiu.

Pârcălab: "Cînd Dinamo va ataca cu trei vîrfuri, Rapidul se va sufoca"

Fosta mare glorie din Ștefan cel Mare crede că echipa condusă de Mircea Rednic va reuși să cîștige cele trei puncte în derbyul cu Rapid. "Rapidul va avea viața grea cu Dinamo. Rednic ar trebui să joace cu trei atacanți. Dacă roș-albii vor evolua cu trei vîrfuri, rapidiștii se vor sufoca. Rapidul nu are jucători de mare valoare. Sper ca Dinamo să învingă și să ne facă pe toți fericiți", a spus Pârcălab.

www.dinamomania.ro
Sus In jos
https://fifa-forever.canadaboard.net
 
Lui Diakite nu i-a sosit "cartea verde"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» "Ronaldo va ramine doar daca nu va mai avea probleme medicale"
» Borcea ii linisteste: "Steaua nu mai face niciun punct in LIGA"
» Mesajul jucatorilor lui Real catre Van der Vaart: "S-a intors Zidane"
» Dorinel Munteanu: "Lyon a avut mare noroc cu Steaua"
» Ranieri pe faras? "Trebuie sa redevenim marele Juve"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FIFA-FOREVER :: Aici aflii ce se intampla in fotbal! :: Liga 1 :: Dinamo-
Mergi direct la: