FIFA-FOREVER
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Fotbalul mare se joaca online! Let`s play FIFA 11
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Real va păși în "Groapă"!

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 450
Data de inscriere : 21/06/2008

Real va păși în "Groapă"! Empty
MesajSubiect: Real va păși în "Groapă"!   Real va păși în "Groapă"! EmptyVin Aug 08, 2008 12:55 am

Roș-albii țin la prestanță! Trupa din „Ștefan cel Mare“ a încercat mereu să impresioneze prin diverse acțiuni mediatice și evenimente de imagine!

Tot din acest capitol face parte și planificatul amical contra lui Real Madrid. Marele meci urmează să aibă loc în pauza de iarnă, cel mai probabil în luna ianuarie. Dacă Steaua și Rapid au susținut partide de verificare cu puțin timp în urmă în compania unor adversari de lux, AS Roma, respectiv Olympique Lyon, Dinamo și-a amânat prezentarea lotului cu șase luni. Cum de a fost posibilă perfectarea unui astfel de amical? Datorită prieteniei dintre Cristi Borcea și șefii Realului.

„Ne știm foarte bine cu Cristi, este un om care cunoaște fotbalul. Avem un mare respect pentru echipa Dinamo, pe care am mai întâlnit-o și în 2002 și care ne-a lăsat o impresie deosebită. Le urez succes românilor!”, a transmis Alejandro Blanco, membru al CA al lui Real Madrid, prin intermediul microfonului Pro TV. Borcea confirmă legăturile strânse dintre cele două cluburi: „Alejandro este un bun prieten de-al meu. Ne-am cunoscut prin intermediul unui amic comun, Marius Vizer (n.r. – președintele Federației Internaționale de Judo). Și știți bine că noi am mai jucat cu Real, în 2002”.

Madrilenii trebuie să întoarcă vizita
Precedentul amicalelor dintre Dinamo și Real Madrid s-a creat la 24 august 2002, când „câinii” i-au întâlnit pe „albi” la Alicante. Ibericii s-au impus cu 5-2, dar Niculescu a marcat cel mai spectaculos gol al partidei, la vinclu, de la 25 de metri. Pentru Dinamo a mai înscris actualul rapidist, Grigorie. Acționarii „câinilor” speră ca testul din iarnă să aibă loc în România, chiar în „Ștefan cel Mare“, spaniolii întorcându-le astfel vizita românilor.

"Cluburile Real Madrid și Dinamo se respectă reciproc, pentru că sunt învățate cu performanța. Probabil că la iarnă vom disputa un amical contra «galacticilor», dar o altfel de colaborare, gen transferuri de jucători, este exclusă" - Cristi Borcea, președinte executiv Dinamo.
www.prosport.ro
Sus In jos
https://fifa-forever.canadaboard.net
 
Real va păși în "Groapă"!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Mesajul jucatorilor lui Real catre Van der Vaart: "S-a intors Zidane"
» Borcea ii linisteste: "Steaua nu mai face niciun punct in LIGA"
» Dorinel Munteanu: "Lyon a avut mare noroc cu Steaua"
» "Ronaldo va ramine doar daca nu va mai avea probleme medicale"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FIFA-FOREVER :: Aici aflii ce se intampla in fotbal! :: Liga 1 :: Dinamo-
Mergi direct la: