FIFA-FOREVER
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Fotbalul mare se joaca online! Let`s play FIFA 11
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Se întoarce Ze Kalanga

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 450
Data de inscriere : 21/06/2008

Se întoarce Ze Kalanga Empty
MesajSubiect: Se întoarce Ze Kalanga   Se întoarce Ze Kalanga EmptyJoi Aug 07, 2008 6:21 am

]Cazul „Ze“ pare că se încheie. Conducătorii au discutat ieri cu el, angolezul a răspuns că își dorește să fie iar în tricoul alb-roșu, dar vrea să i se îndeplinească trei condiții pentru a fi din nou sub comanda lui Mircea Rednic.

Angolezul este fotbalistul lui Dinamo până în 2010. Amenințat cu suspendarea, africanul și-a schimbat acum atitudinea, simțindu-se păcălit de persoane din anturajul din țara natală. Aceștia îi promiteau că-l vor răscumpăra din „Ștefan cel Mare” pentru 500.000 de euro și că va ajunge să joace la cluburi celebre din Europa.

Cum lucrurile nu stau chiar așa, în prezent Ze se antrenează la baza fostei sale echipe Petro Atletico Luanda, mijlocașul dorind să revină la Dinamo. Contactat de bucureșteni pentru a lămuri situația, el a răspuns afirmativ. „Aștept să-mi trimiteți invitația pentru viză, iar cum ajung actele, mă întorc în România”, le-a replicat Ze Kalanga. Astfel, săptămâna viitoare mijlocașul poate reveni în țară.
Tamaș vrea salariul în avans
Fundașul naționalei, Gabi Tamaș, negociază în continuare cu dinamoviștii în vederea revenirii la echipă pentru un sezon, sub formă de împrumut. Alb-roșiii oferă un milion de euro pentru ca fundașul de 24 de ani să joace în „Ștefan cel Mare”, iar salariul fotbalistului este de 500.000 de euro.

Tamaș vrea să vină, dar i-a anunțat pe acționarii alb-roșii că vrea toți banii în avans pentru a semna contractul. Șefii încă negociază cu fotbalistul asupra acestei clauze.

Se întoarce Ze Kalanga Ze-kalanga
Sus In jos
https://fifa-forever.canadaboard.net
 
Se întoarce Ze Kalanga
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FIFA-FOREVER :: Aici aflii ce se intampla in fotbal! :: Liga 1 :: Dinamo-
Mergi direct la: