Real-Numancia 4-3, ce meci de poveste !!!

Admin

Numarul mesajelor : 450
Data de inscriere : 21/06/2008

Real-Numancia 4-3, ce meci de poveste !!! Empty
MesajSubiect: Real-Numancia 4-3, ce meci de poveste !!!   Real-Numancia 4-3, ce meci de poveste !!! EmptyMar Sept 16, 2008 1:01 am

Echipa Real Madrid a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-3, formația Numancia, într-un meci contând pentru etapa a doua a campionatului Spaniei.

După ce etapa trecută a reușit să producă surpriza contra Barcei, Numancia a fost și de această dată aproape să dea lovitura. În minutul șapte, Moreno a marcat, după o lovitură de cap, aducând liniștea pe Bernabeu.

Guti a reușit să egaleze în minutul 19, marcând totodată golul cu numărul 5000 din istoria clubului spaniol. Numancia a trecut din nou în avantaj prin Barkero, autorul unui super-gol, în minutul 23. Prima repriză a fost cu adevărat nebună, madrilenii revenind incredibil de la 1-2 la 4-2 prin golurile lui Higuain, Van der Vaart și Domingo (autogol).
Real-Numancia 4-3, ce meci de poveste !!! Real

Fanii madrileni au trecut din nou prin emoții în repriza a doua, când Moreno a reușit dubla și echipa oaspete s-a apropiat la doar un gol. Scorul a rămas totuși 4-3, în ultima jumătate de oră cele două echipe nereușind să mai marcheze.