FIFA-FOREVER
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Fotbalul mare se joaca online! Let`s play FIFA 11
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Bancuri cu Ardeleni

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 450
Data de inscriere : 21/06/2008

Bancuri cu Ardeleni Empty
MesajSubiect: Bancuri cu Ardeleni   Bancuri cu Ardeleni EmptySam Sept 13, 2008 1:08 am

Very Happy Un clujean vine în Bucuresti să se plimbe. Se duce el la un hotel și cere o cameră. Recepționerul îi spune că daca vrea cameră este una de două persoane pe care trebuie să o împartă cu un negru. Clujeanul nu are ce face și împarte camera cu acel negru. Anunță recepționerul să îl scoale dimineața la 6 că are tren și intră în cameră. Cînd îl vede pe negru îi zice:
- Bă, urît ești, bă!
Negrul nu are nici o reacție. Văzînd că nu zice nimic, clujeanul începe să-l înjure. Negrul, înțelegînd ce zicea românul, îl vopsește pe clujean cu negru în timp ce acesta dormea. Dimineața, îl scoală cei de la hotel pe clujean. Intrînd în baie, se uită în oglindă și cînd se vede negru își zice:
- Uite, proștii în loc să mă scoale pe mine l-au sculat pe negru.

________

Very Happy Un ardelean iese cu capra pe cîmp și se întîlnește cu un oltean, care zice:
- Unde te duci cu boul ăsta?
- Ce bou, mă, nu vezi că-i capră?
- Da' nu cu tine vorbeam.

________

Very Happy Un ardelean vine acasă mai devreme de la cîmp și aude zgomote în dormitor. Se duce în fugă și-și găsește nevasta dezbrăcată complet, întinsă pe pat, transpirată și gîfîind...
- Ce-i, mă nevastă, ce ai?
- Am infarct, zice ea.
Ardeleanul dă să fugă afară să cheme pe doctor, cînd copilul lui de 4 ani zice:
- Tată, tată, unchiu' Gheorghe este sub pat în pielea goală...
Ardeleanul fuge înapoi, ridică pătura și-l vede pe Gheorghe sub pat dezbrăcat și zice:
- Păi bine, mă nenorocitule, nevastă-mea moare de inimă și tu umbli ca un bezmetic prin casă în pielea goală de-mi sperii copilul…

________
Sus In jos
https://fifa-forever.canadaboard.net
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 450
Data de inscriere : 21/06/2008

Bancuri cu Ardeleni Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Ardeleni   Bancuri cu Ardeleni EmptyDum Iun 20, 2010 1:03 am

UN ARDELEAN MERGE IN VIZITA LA PRIETENUL LUI OLTEAN. ASTA TOCMAI SE PREGATEA SA MEARGA LA STRANS DE MELCI SI IL IA SI PE ARDELEAN CU EL. II DA UN COS SI PLEACA IN DIRECTII DIFERITE. SE INTALNESC EI DUPA O VREME, OLTEANUL CU COSU PLIN, ARDELEANUL NIMIC.
-DA CE FACUSI VERE NU PRINSASI NIMIC?
-NO,CE TI-E SI CU MELCII ASTIA!! CAND SA TE APLECI DUPA EI, TUSTI PRINTRE CHISERE!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
https://fifa-forever.canadaboard.net
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 450
Data de inscriere : 21/06/2008

Bancuri cu Ardeleni Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Ardeleni   Bancuri cu Ardeleni EmptyDum Iun 20, 2010 1:06 am

Se trezeste Ion de dimineata buna ca avea de crapat lemne.No, si se apuca Ion de crapat, cind il vede pe Gheorghe la poarta:
- 'Mneata, Gheo!
- 'Mneata, Ioane!
- C faci ma, Gheo? Nu vii sa ma ajuti la lemne?
- Nu pot ma Ioane ca is beteag rau...
- No, tulai Doamne, da' ce ai ma Gheo?
- Boala gre' ma Ioane!
- Da' ce boala ai ma?
- Boala venerica...
- Ioi, ma... da' cum ii boala asta, ma?
- Pa' stii tu ma Gheo... ma doare in p*** de lemnele tale! Very Happy:D:D
Sus In jos
https://fifa-forever.canadaboard.net
Continut sponsorizat





Bancuri cu Ardeleni Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri cu Ardeleni   Bancuri cu Ardeleni Empty

Sus In jos
 
Bancuri cu Ardeleni
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FIFA-FOREVER :: Discutii libere :: Bancuri-
Mergi direct la: